Autor Subiect: Decapotare buclucasa  (Citit de 412 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Noobz

• Incepator
  • **
  • just registered
Decapotare buclucasa
« : Noiembrie 20, 2015, 10:21:29 p.m. »
Va salut. Primul meu post aici pe forum. Sunt proaspat proprietar al unui smart din 2001 cabrio motor 600cc. Pana acum am rezolvat  problema becurilor am avut 4 arse.. faza lunga, frana si pozitii. Am demontat intrerupatorul de pe pedala de frana din cutiutza de plastic de sub masina 190 roni ... era sa il schimb cand mi-am dat seama ca era doar dereglat.
  A trebuit sa dau cd-playerul dotare standard la decodat intrucat era in "safe" si cu ocazia asta m-am si enervat intrucat difuzoarele dotare standard suna groaznic.Am comandat 2+2 inalte ca tot e black friday , nu ma pot multumii cu pocnitorile ce le am acum mai ales ca ma ocup cu inchiriere de sunet si lumini.

Masina are 90 000km si are set motor nou facut de ~300km.
O problema suparatoare o am la decapotare... partea de sus culiseaza fara probleme pana in spate  dar partea din spate nu am reusit nici in ruptul capului sa o decapotez complet sa cada jos pe portbagaj.    Cu contactul pus dau de buton si prelata merge pana in spate, mai apas o data si nu se intampla nimic. Am incercat  in mai multe zile si in una din zile am observat ca motorasul vroia sa impinga dar sarea( se auzea tzacanit) . Nu am facut ceva bine? acea parte din spate trebuie sa cada jos din actionare electrica sau manual? Am incercat sa o imping jos cu mana dar nici un rezultat.

Poza e cu masina din anuntzul de pe care l-am cumparat... cum a reusit sa o dea jos nu stiu.

« Ultima Modificare: Noiembrie 20, 2015, 10:31:43 p.m. de Noobz »

Offline Razvan77

• Nou-venit
  • *
  • Gen: Bărbat
  • I Love My Toy !
Re: Decapotare buclucasa
« Răspuns #1 : Noiembrie 20, 2015, 11:04:46 p.m. »
Off topic. Foarte frumoasa ! Sa o stapanesti sanatos si sa te distrezi cu ea !
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline micron

• Senior
« Răspuns #2 : Noiembrie 21, 2015, 06:28:42 a.m. »
Salut...partea din spate se decapoteaza numai manual...are doua sigurante stg+dr pe care apesi pt a-ti permite sa lasi prelata...bafta

Offline Noobz

• Incepator
  • **
  • just registered
« Răspuns #3 : Noiembrie 21, 2015, 08:23:03 a.m. »
imi poti spune mai exact unde se situeaza acestea?  Banuiesc ca nu sunt aceleasi care permit demontarea stalpilor superiori? Altele eu nu am vazut.   

Offline micron

• Senior
« Răspuns #4 : Noiembrie 21, 2015, 09:00:30 a.m. »
You are not allowed to view links. Register or Login
Am avut mai demult un cabrio. Se pare ca nu am mai tinut minte. Cand ajunge la capat de cursa trebuie sa ti apasat pe butonul de decapotare 2 sec...bafta

Offline Noobz

• Incepator
  • **
  • just registered
« Răspuns #5 : Noiembrie 21, 2015, 09:09:47 a.m. »
mda... si nu merge pana in capat. Dupa cum am zis de vreo 2 ori am auzit cum cupleaza motorul dar nu coboara in spate jos.   

Social media

Facebook grup Pagina de like