Autor Subiect: buton grila smart 451  (Citit de 658 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline dssdexter

• Junior
  • Gen: Bărbat
  • Smartist
buton grila smart 451
« : Decembrie 02, 2015, 06:26:24 p.m. »
Salut, are cineva un buton din grila de butoane pentru smart 451? vreau sa demarez operatiunea - oglinzi incalzite.
As prefera sa leg instalatia la un buton nou, pentru ca nu stiu cum reactioneaza pe butonul de dezaburire luneta. poate vreau sa folosesc mai mult pentru oglinzi decat pentru luneta... si sa nu incarc sarcina aiurea :)
ma gandesc ca si butonul asta apoi trebuie setat sa aiba un timing pe el :)... dar macar sa am un buton :)

mersi,
Dragos
ForTwo 451 Mhd Coupe 71CP

Alex

• Vizitator
Re: buton grila smart 451
« Răspuns #1 : Decembrie 03, 2015, 08:59:30 a.m. »
Daca grila de butoane 451 e ca grila de 454, butoanele din ea nu sunt modulare, e o bagheta intreaga, indivizibila, pt fiecare combinatie de echipare.

Vrei un buton in plus, trebuie schimbata toata grila, si functia activata.  Comanda e pe canbus, nu sunt fire pt fiecare buton in parte :(

Eu zic sa TE legi la luneta, dar sa furi doar comanda de la ea pt oglinzi, si sa alimentezi din baterie rezistentele oglinzilor. Asa ramai cu 1 buton, nu iei foc, nu dai mai mult de 50 de lei pe piese (releu,siguranta+soclu,niste cabluri), fata de grila butoane+soft.

De asemenea, rubrica donatii nu a fost gandita ca un wish-list, in aria asta in general lumea ofera nu cere.

Offline dssdexter

• Junior
  • Smartist
« Răspuns #2 : Decembrie 03, 2015, 05:52:49 p.m. »
oh, i see...
scuze :|

Offline dssdexter

• Junior
  • Smartist
« Răspuns #3 : Decembrie 10, 2016, 05:51:43 p.m. »
Revenim, poate e de schimbat postul im alta categorie...dar, a pus un electrician "meserias" instalatia electrica...cu releu...acum, insa, la oglinzi a tras doar cate un fir...folia de incalzire are doua...zicea sa leg masa pe caroserie...
Solutii? Trebuie refacuta sa aduca doua fire sau sunt safe? Nu vreau sa mearga si asa, vreau sa am o instalatie buna sa nu ia naibii foc sau sa descarce bateria ca are pierderi...
Mhelp

Social media

Facebook grup Pagina de like