Autor Subiect: EVITATI LAURENTIU ( incinta FAUR)  (Citit de 8280 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ioana

• Nou-venit
  • *
  • just registered
Re: EVITATI LAURENTIU ( incinta FAUR)
« Răspuns #15 : Februarie 11, 2016, 11:30:07 p.m. »
Ti-ai bătut joc de forum, ai lăsat topicuri fără replici care ajutau mulți posesori de smart. Am sa refac totul pe forumul meu.
Bafta la un forum cu topicuri fără replici si fără solutii.

Offline oacky

• Moderator
  • Profesionist
  • Gen: Bărbat
  • Smartfan pana la moarte!
    • failtrafic
EVITATI LAURENTIU ( incinta FAUR)
« Răspuns #16 : Februarie 11, 2016, 11:31:45 p.m. »
Totuși ai ceva de spus in apararea ta?

Trimis de pe al meu Lenovo K920 folosind Tapatalk

Smart Forfour 1.1 - 2005 (cu de toate )
Smart Fortwo  0.6 - 2000
Smart Roadster 0.7 100+ hp-2004

Offline oacky

• Moderator
  • Profesionist
    • failtrafic
« Răspuns #17 : Februarie 11, 2016, 11:58:17 p.m. »
Îți las termen pana pe 12.02.2016 ora 12, să scrii ceva in apararea ta,după aceasta voi sterge userii Ioana si Maria si voi bana permanent IP-ul.

Seară plăcută
Smart Fortwo  0.6 - 2000

Offline Ais

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #18 : Februarie 11, 2016, 11:59:16 p.m. »
Tin sa-mi spun si eu parerea despre toata marsavenia asta, pe care ati creat-o, si daca credeti ca fugind de pe facebook, ati scapat?! Uite ca nu!

1. La mana : Oacky mi-ar fi rusine sa arunc sume in joc, cand tu in fiecare sambata erai la garaj cu masina pe rampa, fara sa ti se ia vreun ban!
2. La mana : Oacky, nu stiu cum facem, dar vad ca te crezi mecanic si faci presupuneri care nu au nicio noima. Tine minte ca Laurentiu nu si-a batut niciodata joc de tine si ca de fiecare data te-a ajutat. Dar la un moment dat s-a saturat si el de toate masinile pe care ti le-ai cumparat si pe care i le-ai pus pe cap! Masini care stateau cu saptamanile in service... RUSINE!!!
3. La mana : Sa inteleg, Oacky, ca ai uitat cand tu si cu altii ii tineati socoteala la bani lui Laurentiu... Si p-asta ati uitat-o!!!
4. La mana : Oacky, sa inteleg ca esti deranjat de faptul ca Laurentiu si-a deschis un nou forum in care vrea sa scrie tot ce ati sters voi de pe smartfan?!
5. La mana : Ati sustinut mai sus ca voi si smartfanul l-ati ridicat pe Laurentiu unde este acum... Pacat, dar datorita acestui mecanic nepriceput aveti voi masini acum!!!
6. La mana : tin sa va amintesc si sa va multumesc pt buna organizare a smartfanului, si pt transformarea acestuia intr-o minunata bisericuta ( cica comunitate )... Cand ati fost plecati la vulcanii noroiosi, v-ati vb intre voi cu 2 luni inainte, v-ati rezervat cele mai bune camere, iar dupa aia v-ati gandit sa ii anuntati si pe restul.. Si lafel s-a intamplat si la celalalte evenimente! ( frumoasa organizare!! ) nimic de zis.
7. La mana : pt lumea care nu stie si care nu a participat la evenimentul din Budapesta, vreau sa se stie ca acolo s-a mers pt impresii, arfe si figuri si mai ales pt frustrarea acelor romani care cand vad ca celalalte tari au venit cu masini mai frumoase ca ale noastre, decid ca tot grupul sa nu mai vorbeasca cu ei!
8. La mana : sa inteleg ca dupa toata faza asta, in care v-ati decis sa-l distrugeti pe Laurentiu, v-ati luat ca aliat si pe acel mecanic, care a escrocat atata lume.. Lume care acuma cauta sa il killareasca... Frumos asa!
9. La mana : stiu ca prin aceste vorbe am jignit multa lume, dar s-au strans prea multe si m-am saturat, si cred ca venise momentul sa nu mai tac si sa inghit toate mizeriile astea!
10. La mana : stiu ca acest mesaj va fi sters si tin sa va asigur, ca i-am facut screenshoturi, pe care le voi posta peste tot, ca sa se stie cine sunteti voi cu adevarat!!
(P.S: nu ma intereseaza amenintarile si ce ar mai putea urma.. Asa ca nu va sinchisiti, ca nu imi este frica!

Offline oacky

• Moderator
  • Profesionist
    • failtrafic
« Răspuns #19 : Februarie 12, 2016, 12:16:30 a.m. »
1. Eu am fost o singura data cu Roadsterul cand Tavi mi-a schimbat ambreiajul si ii multumesc ca ma lasat sa folosesc elevatorul.
2.Nu sunt mecanic, dar pot sa zic ca stiu suficiente despre Smart. Nu am sute de masini, am doar 3 si cu fiecate dintre ele am fost o singura data, iar roadsterul a stat doua saptamani din cauza lui Laur nu a mea.
3.Normal ca i-am tinut socoteala, deoarece clientii erau veniti de pe smartfan si din recomandarile noastre, nu stiu cat % dar suficienti.
4.Ma bucur ca si-a facut forum si acum este pe cont propriu.
5.Datorita smartfan este unde este.
6.Vorbesti prostii. De cand esti in comunitatea asta, daca pkatesti ultimul nu e normal sa iei ultima camera.
7.Nu inteleg ce vrei sa spui aici.
8.Nu stiu despre cr mecanic vorbesti tu, nu sa pomenit nimic de nici un alt mecanic, totul a inceput din nemultumirea mea datorata reparatiei defectuoaseca lui Laurentiu.
9.Nu e nici o problema ca te-ai saturat, inghite cand o fi vorba despre tine. Oana atunci Laur trebuie sa se apere cu termeni tehnici nu cu acuzatii si minciuni.
10. Nu voi sterge nimic, cum am mai spus.

Este normal ca tu sa nu rănești mana care te hraneste!

Cat despre amenintari, eu sau nimeni din smartfan nu va ameninta pe nimeni.

Cât despre cele spuse de tine ca să ma apar am nevoie de acordul in scris al lui Laurentiu sa fac publice convorbirile telefonice avute cu el cat si discutiile online..

Asa ca de final stii ceva pe subiect, legat de reparatia roadsterului meu?
Smart Fortwo  0.6 - 2000

Offline Maria

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #20 : Februarie 12, 2016, 12:18:18 a.m. »
You are not allowed to view links. Register or Login
Îți las termen pana pe 12.02.2016 ora 12, să scrii ceva in apararea ta,după aceasta voi sterge userii Ioana si Maria si voi bana permanent IP-ul.

Seară plăcută

Mi-ai confirmat intocmai spusele. Exact cum anticipam, urmeaza sa stergi postarea mea. Nimic din educatia, bunul-simt, demnitatea si vorbele mari pe care cu maaaare usurinta le fluturati in descrierea grupului pe Facebook.

Sincer, o iei prea personal si nu ar fi cazul. Inteleg ca ai o problema cu Laur. Dar cu mine ce ai? Simplul fapt ca te-am informat despre lucrurile cu care am luat contact direct te-a atacat atat de tare? Sau nu trebuia sa citeasca lumea si adevarul meu? Ia-o mai usor, iti repet: nu imi place sa fiu vocea lui Laur in conflictul cu tine. Eu nu am luat-o asa personal, cum o faci tu. In plus, pe sotia ta, Oana, o simpatizez foarte mult. Nu stiu daca e cazul sa fii atat de „agresiv” fata de mine.

Pana la urma...ok...sunt iubita lui Laur => BAN. Ce vei face? Vei bana toti sustinatorii lui? Sau cand vor fi prea multi, la fel ca pe facebook, vei sterge topicul? Nu crezi ca asta dauneaza foarte mult imaginii tale? Crezi ca lumea nu a vazut ce s-a intamplat ieri pe facebook? Si bine, iti dauneaza tie, iti dauneaza tie, dar pui toata imaginea SMARTFANULUI la bataie. Lumea deja asociaza tigania de ieri cu smartfan, nu cu oacky. Chiar crezi ca merita?!

Offline oacky

• Moderator
  • Profesionist
    • failtrafic
« Răspuns #21 : Februarie 12, 2016, 12:20:21 a.m. »
Nu am afirmat ca sterg postarile!!!!!! Voi sterge doar userul! Pana atunci vad ca nu se scrie nimic pe subiect si o sa dpuneti după ca nu v-am dat dreptul la replica!
Smart Fortwo  0.6 - 2000

Offline Maria

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #22 : Februarie 12, 2016, 12:24:26 a.m. »
Nu am afirmat ca sterg postarile!!!!!! Voi sterge doar userul! Pana atunci vad ca nu se scrie nimic pe subiect si o sa dpuneti după ca nu v-am dat dreptul la replica!

Ok, cata vreme nu imi stergi postarile esti liber sa faci dupa cum crezi de cuviinta. Vrei sa imi dai BAN, fa-o. Nu consider ca am incalcat nici un fel de regulament, iar atitudinea ta spune totul si lumea, chiar daca tace, VEDE. Spre binele tau, iti repet, ia-o mai usor ca iti strici imaginea. Fa ce vrei. Eu ma opresc aici. Maine am instanta si chiar nu merita sa imi mai tai din orele de somn pe tema asta.

Seara placuta!

Offline oacky

• Moderator
  • Profesionist
    • failtrafic
« Răspuns #23 : Februarie 12, 2016, 12:26:53 a.m. »
Despre ce imagine vorbim. Să inteleg ca nu am voie sa scriu despre niste intamplari neplacute dar adevarate?
Smart Fortwo  0.6 - 2000

Offline oacky

• Moderator
  • Profesionist
    • failtrafic
« Răspuns #24 : Februarie 12, 2016, 12:34:07 a.m. »
Știi cum e vorba aia, Laurentiu a vrut tiganie, pai să fie.

AIS vrei să știi parerea lui Laur despre tine si de ce te tine pe acolo?
Să spună Laurențiu ce reparatii moca mi-a facut mie!

Știți cât poate continua asta, 2 ani scriu un roman. Eu zic asa tigania se termina cand Laurentiu își va da replica pe partea de mecanica, punctual pe acuzatiile aduse de mine! Ca lumea să tragă concluzii!

Restul sunt can can.
Smart Fortwo  0.6 - 2000

Offline Pucca

• Moderator
  • Profesionist
  • Gen: Femeie
  • Bucuresti smart 44, 1.3 cu inimioare
    • http://bloggermarin.net/
« Răspuns #25 : Februarie 12, 2016, 12:48:41 a.m. »
Problema aici nu este de deschiderea unui alt forum - e o țară liberă în care fiecare poate face ce vrea. Eu m-iam dus mereu mașina la service-uri autorizate iar remarcile răutăcioase gen: că sunt plină de bani - față de oameni și persoane care nu mă cunoșteau și reproșuri că ce smarfan sunt când eu nu apar cu lunile la întâlniri, am încercat să le ignor, deși poate nu mereu mi-a reușit.

Am trăit multe pe acest forum din 2007 și eram aici și reparam la mașini lângă Oacky, Cosmin și Bod (datorită cărora știu tot ce știu legate de mecanică), înainte ca Laurențiu să știe de existența Smart sau a unui forum. Faptul că a învățat - este ceva de laudă și bravo lui! Dar, în toate comentariile avute (indiferent de userul folosit) nu văd nici o dezmințire la dovezile aduse de Oacky, ci doar alte acuzații, multe dintre ele departe de subiectul în cauză.

Având în vedere că nu există nici o explicații la acestea îmi pun întrebări - mai ales, că cei doi care și-au făcut publice probleme sunt membrii vechi ai forumului care de nenumărate ori l-au recomandat pe Laurențiu (inclusiv pe mine m-au redirecționat către el) - și nu am o problemă în a spune că văzând mesajele schimbate între Laurențiu și alți useri (ajunse în posesia mea) care făceau remarci destul de dure la adresa mea - el nu este printre persoanele mele favorite. Însă, mereu am încercat să îmi păstrez verticalitatea și acolo unde există dovezi nu am o problemă în a recunoaște când greșesc - așa că dacă există dovezi prin care ceea ce susține Oacky/ XRO există aș vrea să fie prezentate - mi se pare cea mai rapidă metodă de rezolva lucrurile ca să nu mai spun că este și cea care dă dovadă de bună credință.

The following users thanked this post: XRO, djviper1981

Offline nero

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #26 : Februarie 12, 2016, 12:10:43 p.m. »
Salut, daca-mi permiteti, ma bag si eu in "discutia" asta cu doua probleme.

1.oacky, de ce l-ai banat pe Laurentiu? Cu ce a incalcat regulamentul forumului?
2. Sa va spun si eu o poveste cu Laurentiu.   O prietena a primit un smart, adus din Germania. Ea fiind in afara oricarei probleme de mecanica, am inceput sa caut pe net, forumuri legate de smart. Asa am ajuns aici. Din ce am citit pe aici, cel mai apropiat ca locatie si recomandat era Laurentiu. Prietena trebuia sa faca RAR-ul la masina, deci smartul trebuia verificat inainte la un service. I-am dat prietenei adresa lui Laurentiu (cam tarziu deoarece ea si-a dus inainte masina la un service, la recomandarea unui alt prieten). Din discutiile avute ulterior cu prietena, am descoperit ca service-ul unde si-a dus masina era exact service-ul lui Laurentiu. Ok. Prietena era tare suparata pe Laurentiu. De ce? Laurentiu, f. amabil, ia masina si ii face o verificare, nu stiu ce-i face masinii, ca o cheama pe propietara si ii arata ca iese fum negru si ca trebuie facuta segmentarea motorului. Cu multumiri pt constatare, prietena isi ia masina si pleaca de la Laurentiu si se duce la un alt service. De ce s-a dus la alt service? Masina venise din Germania pe rotile ei si nu scosese nici un fum si masinii i se facuse o segmentare cu 20000 de km in urma si a fost cumparata de la o firma serioasa. La urmatorul service, au verificat-o, au pus-o pe calculator si concluzia a fost ca masina nu are probleme si ca o sa treaca RAR-ul. Intr-adevar, la RAR-ITP nu au constat nimic  si a primit CI si viza ITP (fara spaga). Concluzia? O trageti voi.

The following users thanked this post: Pucca

Offline XRO

• Incepator
  • **
  • B 51 XRO
    • Constatul Amiabil
« Răspuns #27 : Februarie 12, 2016, 12:12:03 p.m. »
Exista dovezi, normal ca exista. Pucca , toata aceasta problema se poate rezolva foarte usor. Tu ai fost si in ClubSmart si toti stiu ca nu este la nivelul SmartFan, asa ca haide sa il lasam sa faca el Forumul lui si sa atraga acolo toti "multumitii" , ( ca si asa cica nu de aici au fost "racolati" clientii ) , au intrat in Faur de pe strada , au vazut reclama. ( serios ???? )
Au fost in toti acesti ani multi mecanici , ( ex. cel din Tei - nu ii mai stiu numele , sau cel din Bragadiru ) si nu s-a ajuns aici, dar acum totul degenereaza si nu are rost !
El nu are replica la cele mentionate, este ok ! Nu suntem nici primii si nici ultimii care au patit asa ceva, deci sa depasim momentul si sa ii uram mult succes in activitate de acum .

Va rog sa ma lasati sa fiu si putin rautacios !
Suntem doi clienti nemultumiti ( eu si Oaky ) restul sunt toti multumiti ! Este ok , acceptam !

Sa schimbi o placuta de frana, un filtru , un Ulei sau Inele ABS si sa si gresesti sa fie omul nemultumit este si putin dificil ! Adica sunt simpli oameni pe forum care au schimbat ambreaje si chiar au facut motoare de 42 ( si nu sunt mecanici ) ! Deci ???

Offline cft

• Junior
  • My SMART
« Răspuns #28 : Februarie 12, 2016, 12:15:04 p.m. »
Vad ca tot comentati ce si cum s-a intamplat, fapte pe care le consider "bucatarie" de-a voastra. Cum am sustinut si pe grupul de FB, poastari sterse, eu am avut de cateva ori nevoie de un mecanic pentru troaca. Am avut nevoie si am beneficiat de fiecare data de ajutorul lui (Laurentiu) promt si cu costuri mai mult decat rezonabile.
Intamplarea face sa fi fost de fata la una din reparatiile lui (un novice student venise cu masina la un schimb de placute/ulei/filtre) iar la o evaluare amanuntita a masinii i-a comunicat respectivului ce alte bube mai avea la masina. Acesta a spus sa se apuce sa le faca, dar Laurentiu i-a spus ca sa mai merga cu masina (ca nu sunt vitale), sa se mai bucure de ea si putin cate putin sa mai faca si la masina. Am apreciat asta la el, fiind lipsit de interes, parerea mea, de a efectua lucrari, in favoarea respectivului, de a merge cu masina si de a se bucura de ea. De atunci mi-a ramat in cap expresia lui"mai mergi, mai faci, mai mergi, mai faci".
Deci personal nu am avut niciun eveniment neplacut cu Laurentiu, l-am recomandat si il voi recomanda in continuare atat cunoscutilor cat si necunoscutilor, considerandu-l un bun profesionist.
Silence

Offline oacky

• Moderator
  • Profesionist
    • failtrafic
« Răspuns #29 : Februarie 12, 2016, 12:44:14 p.m. »
Bun, acesta va fi ultimul meu mesaj pe acest subiect indiferent de acuzatiile care imi vor fi aduse.
Mentionez ca:
 Laurentiu NU a fost banat pe grupul de facebook, a iesit singur. (am dovezi in acest sens si vor fi postate aici)
 De pe acest forum eu l-am banat pentru incalcarea regulamentului. ( cititi cu atentie regulamentul)
 A avut drept la replica pana astazi la ora 12 si se pare ca nu a vrut sa scrie nimic in apararea lui.( ceea ce poate insemna multe)

Discutiile de pe facebook au fost sterse pentru ca de acolo se pierde informatia. dar am salvat absolut tot cu print screen si vor fi  postate aici.

Ma REPET nu ii contesta nimeni calitatile lui de mecanic si ca a ajutat multa lume, dar ceea ce am patit eu consider ca nu trebuie repetat, si eu l-am recomandat pe Laurentiu altor persoane si acele persoane pot confirma.

In ceea ce priveste persoanele care sunt multumite de Laurentiu sunt rugate sa posteze aici, dar fara jigniri si afirmatii mincinoase despre care nu stie nimic, in cazul de fata AIS, care a intrat pe forum fix ieri si are 1 postare.

Va multumesc de intelegere si va rog nu va lasati influentati de cele scrise aici, mergeti unde va pofteste inima. ASTA ESTE STRICT AVERTIZAREA MEA. Sa nu spuneti ca nu ati fost avertizati.

END

Smart Fortwo  0.6 - 2000

The following users thanked this post: Pucca

Social media

Facebook grup Pagina de like