Autor Subiect: Problema Lambo Doors Roadster  (Citit de 857 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bogdaniculescu

• Nou-venit
  • *
  • Gen: Bărbat
Problema Lambo Doors Roadster
« : Martie 18, 2016, 04:30:31 p.m. »
Salut. Detin de aproximativ 1 an si jumatate un roadster coupe. L-am achizitionat cu usi lambo LCD si de curand am intampinat o problema. Usa de la sofer s-a lasat cu circa 1 cm, iar inchiderea nu mai este etans. Mai pe romaneste, exista un spatiu de 1 cm intre geamul usii si cheder. Am vorbit si cu bobilu care mi-a spus ca are si el aceeasi problema. Am cerut un sfat si de la Andrew care a avut si el lambo dors pe roadster-ul lui si, desi nu a intampinat problema asta, mi-a recomandat sa-i contactez pe cei de la MBM Tuning. Am cautat pe google si, din pacate nu mai exista. As dori eventuale solutii sau ce as putea face, unde m-as putea duce sa rezolv problema asta. Nu e ceva foarte grav, dar antifonarea masinii nu mai e la fel + la viteze la mari de 100-110 km/h cam trage curentul. Cu apa n-am avut probleme pana acum, dar imi e ca la o torentiala se poate infiltra. Orice sfat ar putea fi util..asa ca daca aveti vreo idee sau stiti pe unde m-as putea duce, v-as ruga sa lasati un comentariu sau sa ma contactati. O zi faina!

Offline oacky

• Moderator
  • Profesionist
  • Smartfan pana la moarte!
    • failtrafic
Re: Problema Lambo Doors Roadster
« Răspuns #1 : Martie 18, 2016, 04:35:01 p.m. »
Iti spun eu cum rezolvi problema.... mi le dai mie , eu ti le dau pe alea originale si  ne socotim ;)))
Smart Forfour 1.1 - 2005 (cu de toate )
Smart Fortwo  0.6 - 2000
Smart Roadster 0.7 100+ hp-2004

Offline bogdaniculescu

• Nou-venit
  • *
« Răspuns #2 : Martie 18, 2016, 04:50:39 p.m. »
Nu stiu ce sa zic :)) facem altfel: ma ajuti cu problema asta si vedem dupaia..daca tot ti le dau, sa fie in stare perfecta :))

Offline Ovidiu Nicolaescu

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #3 : Iunie 22, 2016, 09:43:33 p.m. »
Nu imi amintesc unde am mai citit despre acest gen de problema aparut in cazul usilor "LAMBOO" .
Se pare ca prin fortele mecanice executate asupra stilpilor de care se prinde balamaua , acestia se deformeaza .
La Smart Roadster deformarea are loc in cazul ambelor tipuri de balamale , atit la cele originale cit si la cele de tip LAMBOO numai ca in cazul celor originale deformarea este fara consecinte asupra etanseitatii dar in cazul usilor cu balamale lamboo deformarea pe verticala este prin consecinte iremediabile .

Offline cipriandanaricu

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #4 : Iulie 07, 2016, 01:42:49 p.m. »
Salutare,

Dar de dus se duc singure in sus ? Adica mai ai ulei in telescop sau gaz ? Asta s-ar putea sa fie una din probleme !
Mai au si niste suruburi de reglaj usile poate din gresala socuri etc ai pierdut acest surub si in loc sa stea intr-o anumita pozitie nu mai poate.
La asta m=as uita eu .
Ciprian
Ciprian   Danaricu

Social media

Facebook grup Pagina de like