Autor Subiect: smart forfour 1.5 cdi automat?  (Citit de 568 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline theodorteo

• Nou-venit
  • *
  • just registered
smart forfour 1.5 cdi automat?
« : Aprilie 20, 2016, 11:48:01 p.m. »
Advertisement
in urma cu doua saptamani am achizitionat un smart forfour 1.5 cdi  50 kw si am mici probleme 1 . nu ramane maneta in pozitia A si nu-mi arata nici in bord ca ar intra in A ,merge decat pe manual adica 1 si am fost la cineva in crangasi si mi-a zis ca e de la ambreaj dupa ce mi-a actualizat softul zicand ca softul nu a fost actualizat din 2003 masina fiind din 2005 am ingitit-o si ca o face automata dar ii schimba ambreajul si ma costa 1600 lei ,altul mi-a zis ca masina nu are butonul de A ca masina la varianta de 50 kw nu e dotata cu asa ceva , intrebarea este :se poate face automata ?  2 cand dau in poz R cateodata nu intra imi apare 0 daca o fatai intre 1-N-R si intra intr-un tarziu nimeni nu a putut spune concret ramane sa pun o baterie mai mare de 74 A pe ea este de 60 A .credeti ca se poate face automata?

Offline oacky

• Moderator
  • Profesionist
  • Gen: Bărbat
  • Smartfan pana la moarte!
    • failtrafic
Re: smart forfour 1.5 cdi automat?
« Răspuns #1 : Aprilie 21, 2016, 08:25:26 a.m. »
Salut.

Buton de A la forfour nu exista.
Daca face fite si cand intra in R, mai mult ca sigur este o problema la ambreiaj sau actuator si nu sunt mecanic ca sa confirm asta.
baterie poti pute de 74A, dar 60A sau 55 este suficient, dar nu o face automata.

Ceva oricum ai la cutie si nu e soft!
Smart Forfour 1.1 - 2005 (cu de toate )
Smart Fortwo  0.6 - 2000
Smart Roadster 0.7 100+ hp-2004

Offline theodorteo

• Nou-venit
  • *
  • just registered
Re: smart forfour 1.5 cdi automat?
« Răspuns #2 : Aprilie 24, 2016, 03:52:22 p.m. »
Ar mai fi ceva.când e rece si dau înainte sau înapoi nu pleaca singura , o accelerez pana la 1600 de ture ca sa se miste si bruschiaza rău parcă aș da drumul la ambreiaj brusc, dacă o mișc un metru nu mai face . poate fii de la uleiul din cutie?

Social media

Facebook grup Pagina de like