Autor Subiect: Compresor AC  (Citit de 431 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ARG

• Nou-venit
  • *
  • just registered
Compresor AC
« : Iulie 26, 2016, 11:39:51 a.m. »
Buna. Ma poate ajuta cineva cu un compresor AC sh pt forfour 1.5, 95 K, 2005? Multumesc

Offline oacky

• Moderator
  • Profesionist
  • Gen: Bărbat
  • Smartfan pana la moarte!
    • failtrafic
Re: Compresor AC
« Răspuns #1 : Iulie 26, 2016, 05:23:10 p.m. »
You are not allowed to view links. Register or Login
Smart Forfour 1.1 - 2005 (cu de toate )
Smart Fortwo  0.6 - 2000
Smart Roadster 0.7 100+ hp-2004

Offline cypi26

• Profesionist
  • 0746623492
« Răspuns #2 : Septembrie 11, 2016, 07:44:14 a.m. »
nu trebuie cumparat compresor intreg la forfour. Este o greseala de fabricatie si se rupe cele 3 picioruse de la fulie. Se poate da comanda de fulie noua la 140 ron sau se pune o tabla fixa. Ps doar modelul Brabus are fulia bruta si nu se strica niciodata.
Ps Rog un moderator sa faca un topic separat cu rezolvarea la compresor ac forfour.
SERVICE, VANZARI SI DEZMEMBRAI                                                                                                                             SMART  FORTWO , FORFOUR  IASI

Offline Laurenţiu Dennis

• Nou-venit
  • *
« Răspuns #3 : Aprilie 19, 2018, 10:32:00 p.m. »
salut. cred ca am si eu problema mentionata de tine (fulia defecta), pare sparta dar se invarte. eu am cumparat masina anul trecut iar fostul proprietar mi-a zis ca s-a defectat AC-ul si nu l-a mai reparat deoarece trebuia sa schimbe compresorul. ideea e ca nu are curea trecuta peste fulie, are curea de forfour fara AC daca zic bine....). mecanicul mi-a zis ca trebuie schimbat compresorul ( a zis ca nu se poate schimba doar fulia), dar eu nu sunt prea convins, iar acum ca am vazut ce ai zis tu m-ar interesa sa aflu mai multe...

Offline ARG

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #4 : Aprilie 27, 2018, 03:15:30 p.m. »
Buna! Exact cum am fost sfătuită mai sus, am reparat compresorul ! Am facut comanda de fulie dupa codul compresorului si soțul meu a schimbat-o destul de usor. Cu ceva cunoștințe de mecanica reusesti singur 😊. A costat in jur de 100 lei si nu am mai avut pb de atunci. Spor!

Social media

Facebook grup Pagina de like