Autor Subiect: SCHIMB rotula superioara cap de bara !!! ajutor  (Citit de 314 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Slim_daddy40

• Nou-venit
  • *
  • Nou venit
SCHIMB rotula superioara cap de bara !!! ajutor
« : Ianuarie 14, 2018, 08:26:54 a.m. »
Buna ziua ,a facut  cineva aceasta operatiune de schimbare a rotulei(pivotului) care vine in capul de bara la smart fortwo 450 stiu ca acelasi model de rotula vine prins si in bascula  in partea inferioara ,am burduful crapat la rotula si intra apa ...si vreau sa schimb aceasta rotula din capul de bara a filmat cineva sau macar niste poze sa ma ajute la executia operatiuni?    pe net nu am gasit nimic nici macar pe site-uri din afara tarii!

si cum pot sa cumpar aceasta rotula fara sa gresesc  ea fiind indentica in aparenta cu cea din bascula masinii care este diferenta dintre cele doua?

Offline Slim_daddy40

• Nou-venit
  • *
  • Nou venit
Re: SCHIMB rotula superioara cap de bara !!! ajutor
« Răspuns #1 : Ianuarie 14, 2018, 08:56:06 a.m. »
AM GASIT:   ;D      You are not allowed to view links. Register or Login     

Offline Slim_daddy40

• Nou-venit
  • *
  • Nou venit
« Răspuns #2 : Ianuarie 15, 2018, 11:55:05 a.m. »
Se pare ca rotula care vine in capul de bara si pivotul care vine in bascula sunt identice ca dimensiuni si forma deci nu ar conta unde se monteaza parte inferioara sau superioara...respectiv in capul de bara sau/si in bascula,informatie primita de la magazin de piese auto sper sa fie si adevarata informatia
You are not allowed to view links. Register or Login
Buna ziua ,a facut  cineva aceasta operatiune de schimbare a rotulei(pivotului) care vine in capul de bara la smart fortwo 450 stiu ca acelasi model de rotula vine prins si in bascula  in partea inferioara ,am burduful crapat la rotula si intra apa ...si vreau sa schimb aceasta rotula din capul de bara a filmat cineva sau macar niste poze sa ma ajute la executia operatiuni?    pe net nu am gasit nimic nici macar pe site-uri din afara tarii!

si cum pot sa cumpar aceasta rotula fara sa gresesc  ea fiind indentica in aparenta cu cea din bascula masinii care este diferenta dintre cele doua?

Offline IonutN

• Nou-venit
  • *
  • Gen: Bărbat
  • just registered
« Răspuns #3 : Ianuarie 15, 2018, 02:31:21 p.m. »
Salut,
Sunt identice
O zi buna
Fortwo 0.7 l,45Kw,61CP
An.2005, B-995-NIA