Autor Subiect: Smart Service in (sau pe langa) Brasov  (Citit de 76 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ionut_s

• Nou-venit
  • *
  • Un om intr-o multime
Smart Service in (sau pe langa) Brasov
« : Iunie 29, 2018, 09:01:38 a.m. »
Pentru ca in ultima vreme s-au inmultit Smart-urile in Brasov si... cineva trebuie sa le-ngrijeasca, propun sa facem o lista cu service-urile (bune) din zona la care ati apelat. Poate convingem pe unul sa ni se dedice...

Offline pystha

• Nou-venit
  • *
  • ForTWOfan
Re: Smart Service in (sau pe langa) Brasov
« Răspuns #1 : Iunie 29, 2018, 11:03:34 a.m. »
Eu am avut AC-ul defect si cam toate atelierele la care am apelat, m-au refuzat. Aici se numara service-ul la care duc in mod curent celelalte masini de mai mult de 10 ani si inclusiv cei de la Mercedes..
In cele din urma am ajuns la CMD Motor (str Zizinului 106, Hala F7). Aici mi-au acceptat imediat Smart-ul pt reparatii.
Dupa constatarea problemei, m-au intrebat daca doresc piese de schimb noi sau second. Cele noi costau foarte-foarte mult asa ca am ales second. Baietii mi-au comandat piesele din dezmembrari (mi-au dat si chitantele de la ele) si mi-au reparat cu succes masina.
Alta problema deocamdata nu am avut cu Smart-ul, deci nu stiu daca se pricep la defecte mai deosebite, dar mi-au lasat o impresie foarte placuta. O sa apelez la ei si pe viitor
Ii recomand.
Smart ForTWO - 0.7 - 2004

Offline haskyut

• Nou-venit
  • *
  • Gen: Femeie
  • Nou venit
« Răspuns #2 : Iulie 06, 2018, 03:12:08 p.m. »
Foarte util, chiar cautam un service unde sa ma duc cu gândacul la o verificare generala și eventual remediat ce se găsește, băieții de pe Zizinului se ocupa de orice? Trebuie programare?

Offline pystha

• Nou-venit
  • *
  • ForTWOfan
« Răspuns #3 : Iulie 07, 2018, 08:15:36 p.m. »
Da, trebuie mers/sunat si facut programare. In ziua de azi oriunde am merge trebuie sa facem programare in prealabil :/
Eu am intrebat doar de AC deci nu stiu daca rezolva orice...

You are not allowed to view links. Register or Login

Smart ForTWO - 0.7 - 2004

Offline haskyut

• Nou-venit
  • *
  • Nou venit
« Răspuns #4 : Iulie 07, 2018, 09:47:05 p.m. »
Ok, multumesc...o sa le fac o vizita luni sa culeg mai multe informatii...

Offline haskyut

• Nou-venit
  • *
  • Nou venit
« Răspuns #5 : August 23, 2018, 09:55:33 a.m. »
Revin, intre timp am incercat sa apelez la service-ul de pe Zizinului...m-am deplasat pana la ei sa se uite la masina si sa o programeze. Vreau sa zic ca m-au luat din start cu nu avem timp, nu stim, sa vedem...abia abia mi-au notat numarul de telefon ca cica...ma suna ei. Bineinteles ca nu m-a mai sunat nimeni!  Concluzie, nu mi-au facut impresie buna, nu sunt custom orientated ca sa zic asa, vorbeau de sus si in plus nici service-ul nu parea cine stie ce, intunecos, murdar cu putine locuri...
Am rezolvat problema la service-ul din spate de la Auchan Bartolomeu, mi-au urcat-o pe elevator, au testat tot ce se putea testa, inclusiv tester electronic si mi-au spus ce trebuie schimbat. O singura remarca: nu stiu ce program pentru piese au pentru ca lor le aparea ca bieletele de directie nu se pot schimba decat cu caseta de directie si la fel la puntea spate, cica bucsele mari vin numai montate pe puntea intreaga...lool!   Bineinteles ca am gasit bilelete de directie separat, sunt montate deja, tot de ei. Destul de multumit de servicii, amabili si ieftinuti comparatic cu ce preturi cer altii. Drept urmare am dus si S-max-ul tot la ei.
Sper sa fie util si altora!

Social media

Facebook grup Pagina de like