Autor Subiect: Chip cheie smart 450 unde se poate cumpara?  (Citit de 58 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Roberto1288

• Nou-venit
  • *
  • Nou venit
Chip cheie smart 450 unde se poate cumpara?
« : Septembrie 25, 2018, 04:43:57 p.m. »
Buna ziua, am o problema cu chieia pentru smart fortwo 450, la cheia actuala sa stricat chipul si nu se poate reprograma, am cumparat de pe olx 2buc chip doar si alea erau defecete, problema este ca nu gasesc nicaier unde pot cumpara un chip pentru cheie.
Cineva poate sa imi spuna unde pot gasi chip nou ?

Va multumesc

P.S scuzati daca nu am scris foarte ok doar sunt strain.
« Ultima Modificare: Septembrie 25, 2018, 04:49:11 p.m. de Roberto1288 »

Offline mottofreee

• Profesionist
  • Gen: Bărbat
  • Cluj Napoca ,Smarturi 42 ,Star
Re: Chip cheie smart 450 unde se poate cumpara?
« Răspuns #1 : Septembrie 25, 2018, 08:07:35 p.m. »
Chip separat nu se comercializeaza .
Inteleg ca preferi o cheie cu punerea in functiune ,predare personala .
Pot sa rezolv aceasta situatie ,am cheie functionala ,o pot sincroniza(reprograma) pe masina dorita darnu stiu cum ne putem vedea.
O cheie se poate sincroniza cu o singura masina ,adica trebuie sa fie prezente la sincronizare si masina si cheia .

Offline Roberto1288

• Nou-venit
  • *
  • Nou venit
« Răspuns #2 : Septembrie 25, 2018, 10:21:19 p.m. »
You are not allowed to view links. Register or Login
Chip separat nu se comercializeaza .
Inteleg ca preferi o cheie cu punerea in functiune ,predare personala .
Pot sa rezolv aceasta situatie ,am cheie functionala ,o pot sincroniza(reprograma) pe masina dorita darnu stiu cum ne putem vedea.
O cheie se poate sincroniza cu o singura masina ,adica trebuie sa fie prezente la sincronizare si masina si cheia .

Pentru reprogramare am o persoana care se ocupa, si care a constatat ca chipurile cumparate second hand erau arse, chipul functiona doar daca se incalzea cu aer cald sau bricheta, altfel nu emitea semnal....
si din acest motiv as dorii sa achizitionez o cheie cu chip nou.....cheia care vinzi tu imi garantezi ca este functionala 100% ?
Daca da poti sa trimiti prin fan courier cu plata ramburs... care ar fi pretul ?

Offline mottofreee

• Profesionist
« Răspuns #3 : Septembrie 26, 2018, 09:43:52 p.m. »
E functionala 100% si vand decat cu punere in functiune - sa evitam neplacerile ulterioare . Adica reprogramez cheia si dupa incasez banii ,motiv pt care m-am interesat de o posibila locatie (ca m-am saturat sa tot spun la utilizatori sa-si complecteze la profil locatia) .
150 pret final dar avand in vedere precedentul ,numai cu punere in functiune - luni inca inchidea/deschidea masina dar astazi nu mai face asta din moment ce instalatia electrica a masinii e in alta localitate .

Piese pt smart 450 nu se mai fabrica OE din 2017 dar chinezii fac -concluzia e ca gasesti numai chinezarii care nu sti cand te lasa (de obicei cand ai mai mare nevoie) .

Offline Roberto1288

• Nou-venit
  • *
  • Nou venit
« Răspuns #4 : Septembrie 27, 2018, 01:04:24 a.m. »
You are not allowed to view links. Register or Login
E functionala 100% si vand decat cu punere in functiune - sa evitam neplacerile ulterioare . Adica reprogramez cheia si dupa incasez banii ,motiv pt care m-am interesat de o posibila locatie (ca m-am saturat sa tot spun la utilizatori sa-si complecteze la profil locatia) .
150 pret final dar avand in vedere precedentul ,numai cu punere in functiune - luni inca inchidea/deschidea masina dar astazi nu mai face asta din moment ce instalatia electrica a masinii e in alta localitate .

Piese pt smart 450 nu se mai fabrica OE din 2017 dar chinezii fac -concluzia e ca gasesti numai chinezarii care nu sti cand te lasa (de obicei cand ai mai mare nevoie) .

problema este ca sunt din Brasov  :(
O chinezerie da nou de unde pot sa cumpar? Deci sa inteleg ca nou si original nu am de unde sa cumpar ? :(

Offline mottofreee

• Profesionist
« Răspuns #5 : Septembrie 27, 2018, 08:58:33 a.m. »
Nou si original nu e ,nu se mai fac de catre TRW (furnizorul OE de telecomenzi 450); ce gasesti de nou e china care merg bine dar nu se stie cat - prima problema la china e ca bateria e cositorita si alt model decat pe original .
In Cluj este la Cora ceva firma de chei care are chinezarii la 320 lei .

Social media

Facebook grup Pagina de like