Autor Subiect: Merge inecat, cu hac-uri  (Citit de 57 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline alexmura

• Nou-venit
  • *
  • B-59-MBB
Merge inecat, cu hac-uri
« : Octombrie 08, 2018, 11:28:15 p.m. »
Salut, am un smart fortwo 0.6 din 2001. Am scos.o din service de la reviziea sapt trecuta cand a fost refacut si plinul la antigel si a fost pus si tester.ul pe ea fiind ok, schimb filtre si ulei. In seara aceasta dupa ce am pus benzina la 2, 3km a inceput sa mearga cu intreruperi, adica apas acceleratia si merge inecat. Si in neutru pe loc face la fel. Aveti idee daca ar putea fi de la benzina sau care ar putea fi cauzele?
B-59-MBB

Offline mottofreee

• Profesionist
  • Gen: Bărbat
  • Cluj Napoca ,Smarturi 42 ,Star
Re: Merge inecat, cu hac-uri
« Răspuns #1 : Octombrie 09, 2018, 09:43:42 a.m. »
Multe cauze .
De la presiunea in rampa de alimentare la filtru ,de la o bobina la ceva bujii ,poate clapeta murdara/defecta ,fire intretrupte , ...
O diagnoza cu MB Star ,Delphi stie si nu stie Smart .
Un scurt video cu ce si cum face ,ridicat pe youtube poate genera mai multe raspunsuri .

Offline alexmura

• Nou-venit
  • *
  • B-59-MBB
« Răspuns #2 : Octombrie 10, 2018, 12:27:54 p.m. »
Salut,
Am fost acum o sapt pentru revizie la baietii din Crangasi, Catalin si Alex, sunt sigur ca au tester.ul MB Star. Tot ei s-au uitat la masina. Filtrul de benzina nu are nici 10k km, bujiile au max 15k km. Am incercat astazi sa merg din nou cu ea, are momente cand merge putin mai bine si altele cand merge la fel. Inclusiv pe loc parca scade turatia foarte mult de aproape se opreste si isi revine dupa aia (nu am turometru)
B-59-MBB

Offline mottofreee

• Profesionist
  • Gen: Bărbat
  • Cluj Napoca ,Smarturi 42 ,Star
« Răspuns #3 : Octombrie 14, 2018, 10:14:48 p.m. »
Pt inceput curata clapeta de acceleratie .

Social media

Facebook grup Pagina de like