Autor Subiect: servo forfour nu mai merge  (Citit de 50 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline george_p

• Nou-venit
  • *
  • Gen: Bărbat
  • just registered
servo forfour nu mai merge
« : Noiembrie 13, 2018, 09:21:03 p.m. »
salut,  nu mai merge servodirectia la forfour-ul unei prietene,   abia pot lua eu de volan cu doua maini pe loc . de la ce poate fii ?  am inteles ca este electrica.

Offline ct23gan

• Nou-venit
  • *
  • just registered
Re: servo forfour nu mai merge
« Răspuns #1 : Noiembrie 14, 2018, 12:11:49 p.m. »
Siguranta fuzibila de pe borna acumulatorului sau modulul comanda EPS de la picioarele pasagerului sau servo-motorul de pe caseta de directie care cred ca integreaza si senzorul de cuplu sau orice piesa ori conexiune intre cele enumerate.

Daca invarti de volan stanga dreapta maxim isi revine? Mai si merge vreodata? Becuri aprinse?

Offline george_p

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #2 : Decembrie 06, 2018, 09:59:38 p.m. »
salut, am schimbat 5 calculatoare (ala de la picioarele pasagerului) si nu merge, am schimbat caseta de directie si a mers o sapt si acum iar nu mai merge

Siguranta fuzibila de pe borna acumulatorului , UNDE O GASESC ?

Offline george_p

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #3 : Decembrie 11, 2018, 11:24:49 p.m. »
inainte ca servo sa faca figuri am schimbat calc, sam (tot ce tine de cheie, kit complet) si de atunci ba mergea ba se oprea.  azi de dimineata am pus inapoi tot ce am schimbat si surpriza, tot merge normal si nu se mai opreste servo. tot mecanici sau batut cu pumnul in piept ca nu are legatura una cu alta. atunci cum se explica ca masina a mers tot timpul cum trebuie, iar acum merge perfect cu piese care erau initial.

apropo , merge sam de pe 1.1 pe 1.5 benzina ?

Social media

Facebook grup Pagina de like