Autor Subiect: ForFour 1.5 CDI - 95 HP (si in timp, mici modificari)  (Citit de 22742 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Alex

• Vizitator
Re: ForFour 1.5 CDI - 95 HP (si in timp, mici modificari)
« Răspuns #15 : Martie 05, 2009, 06:53:24 a.m. »
Pai tocmai asta e, ca eu nu\'s asa convins ca ar arata bine la mine. Rosu cu negru clar arata bine.Dar gri cu negru, nu stiu ce sa zic.

ciurek

• Vizitator
« Răspuns #16 : Martie 05, 2009, 10:39:46 a.m. »
Mersi danny.
alex: cred ca ai mai vazut opelurile astra gri cu interior faruri negre, si arata mult mai ok decat cele normale ... pe de alta parte, culoarea o alegi tu, nu? (chiar s-ar putea un grafit frumos). Oricum, ne vedem pe 7 sa-i admiram masina lui danny, si poate ne intelegem de ceva comun.

Offline Danny80

• Moderator
  • Profesionist
  • Gen: Bărbat
  • Bucuresti, Romania
    • http://www.smartfan.ro
« Răspuns #17 : Martie 09, 2009, 01:05:35 a.m. »
folie carbon
« Ultima Modificare: Martie 21, 2010, 01:22:51 a.m. de Danny80 »
Omul nu a fost creat pentru a fi fericit ci pentru a oscila intre nebunia descoperirii si plictisela de armonie. Fericirea este doar momeala ce-l va tine in cursa, pana la sfarsit !

Offline Danny80

• Moderator
  • Profesionist
  • Bucuresti, Romania
« Răspuns #18 : Martie 09, 2009, 01:09:18 a.m. »
Smart ForFour angel-eyes - You are not allowed to view links. Register or Login
« Ultima Modificare: Septembrie 09, 2010, 12:52:05 a.m. de Danny80 »
Omul nu a fost creat pentru a fi fericit ci pentru a oscila intre nebunia descoperirii si plictisela de armonie. Fericirea este doar momeala ce-l va tine in cursa, pana la sfarsit !

Alex

• Vizitator
« Răspuns #19 : Martie 09, 2009, 01:15:59 a.m. »
1 a venit vara, incalta fata cu jantele negre.
2 cu grila aia nu facusei ceva modificari?

Offline Danny80

• Moderator
  • Profesionist
  • Bucuresti, Romania
« Răspuns #20 : Martie 09, 2009, 10:00:55 a.m. »
1. Jantele cu cauciucuri de vara...abea dupa ce venim de la munte ;)
2. grila e inca in lucru, trebuie sa ii pun plasa si poate sa o vopsesc sau sa o imbrac in folie...acum e neagra dar nu cred ca mai da asa bine cu folia de carbon ..

Offline cosminnedelcu

• Be smart, think smart, open your mind!
  • Moderator
  • Profesionist
  • Bucuresti
« Răspuns #21 : Iunie 08, 2009, 08:07:35 p.m. »
Mai vin eu cu ceva completari ...adica poze... iar la prezentari il las pe el.....imi pare rau ca la ultimele imbunatatiri nu am putut sa ii fiu alaturi dar cred ca la urmatoarele nu voi lipsi :)
Air is drawn into the cylinder of a diesel engine and compressed by the rising piston at a much higher compression ratio than for a spark-ignition engine, up to 25:1. The air temperature reaches 700–900 °C, or 1300–1650 °F.

Offline Danny80

• Moderator
  • Profesionist
  • Bucuresti, Romania
« Răspuns #22 : Iunie 08, 2009, 09:37:13 p.m. »
mersi Cosmin, cred ca ai sapat pe undeva sa gasesti cele 2 poze ...cu pozitiile :)

Offline oacky

• Moderator
  • Profesionist
  • Smartfan pana la moarte!
    • failtrafic
« Răspuns #23 : Iunie 13, 2009, 12:36:51 a.m. »
Danny fara sa fiu rautacios dar :

Engel eyes sunt BMW nu au ce cauta pe Smart !
Farurile vopsite negru la mine sigur nu ar da bine !
Folia aia 3M pe bot da urat rau de tot !

Cam astea ar fi ce nu imi place mie ! Daca vrei ceva sfaturi in materie de modificari te ajut , FORFOUR trebuie sa fie unic nimic copie de la altceva !!!!!

Folia 3M nu schimba cu nimic aspectul masinii este negru de la distanta nici nu se vede  este doar efect de aproape pe cand aia ca a mea schimba TOT !!

Nu te supara pe mine dar este doar parerea mea !

Ce ti-as recomanda este grila de Brabus , toba finala cu 2 sau 4 evacuari

Am auzit ca ai vopsit etrierii SUPER si eu vreau de mult sa fac asta !!

Si piesa de rezistenta  desfiintat manerele de la usi   !! FITA SUPREMAAAAAA !!

Scuze daca am deranjat , de fapt poti sa ma si injuri ca stiu ca sunt un nesuferit si sa vezi ca si eu sunt bun CRITIC ca tine , dar am si niste idei nebune legate de 44 si repet nu COpia de la alte masini sau elemente de masini

See u
Smart Forfour 1.1 - 2005 (cu de toate )
Smart Fortwo  0.6 - 2000
Smart Roadster 0.7 100+ hp-2004

Offline Danny80

• Moderator
  • Profesionist
  • Bucuresti, Romania
« Răspuns #24 : Iunie 13, 2009, 12:56:35 a.m. »
Chiar nu ma supar, nu am de ce ...fiecare isi vede masina cu ce ochi doreste :)

- este adevarat ca angel a fost inventat de BMW, dar momentan cred ca exista mai multe Golfuri care au asa ceva decat ...cel care le-a produs, sincer mie imi place foarte mult pentru ca - e doar parerea mea - niste inele se potrivesc mult mai bine in cercuri decat intr-un dreptunghi -> cum e la BMW
- farurile vopsite in negru accentueaza acele inele, daca lasam farul oglinda...se vedea doar o pata difuza - parerea mea este ca pe a ta ar da MULT mai bine ;) + si proiectoarele sunt tot negre...
- folia aia 3M acopera o zbarietura care s-a produs odata cand am scos toata masca fata, avantajul ei este ca se curata super super usor de mustele lipite din cauza vitezei ;)

grila mea...este in lucru ...va fi home-made ...

intr-un final inteleg si eu ...criticile mele ...se pare ca te-au deranjat pe tine....chiar imi pare rau !

Offline oacky

• Moderator
  • Profesionist
  • Smartfan pana la moarte!
    • failtrafic
« Răspuns #25 : Iunie 13, 2009, 01:03:52 a.m. »
Proiectoarele da cu siguranta dar farurile cu negru NU sigur ar strica fata masinii facand farurile sa para niste chestii foarte mici   -- astept grila si poate ma ajuti sa o fac si pe a mea daca iese bine a ta -- fac cinste  ;)  !!

Nu era vorba de critici ca oricum si Cosmin le-a observat si ti-am si zis amandoi  , e vb in general , stii se zice fi cu turma nu impotriva ei cand ea se indreapta intr-o directie buna !

See u
Smart Forfour 1.1 - 2005 (cu de toate )
Smart Fortwo  0.6 - 2000
Smart Roadster 0.7 100+ hp-2004

Dragos

• Vizitator
« Răspuns #26 : Iunie 13, 2009, 02:02:44 p.m. »
toate sunt dragute, insa a lui danny este mai aparte; nu seamana cu nici o masina din romanica :D
ii da un aer de masina agresiva, nervoasa

Alex

• Vizitator
« Răspuns #27 : Iunie 13, 2009, 02:51:51 p.m. »
Nu stiti nimic! A mea e cea mai unicat, troznita in toate colturile. E road worn.  :lol:

lorin

• Vizitator
« Răspuns #28 : Iunie 22, 2009, 09:15:38 p.m. »
Dany daca-mi permiti, o sa te felicit pentru bijuteria care ti-a iesit.Inca nu am vazut un forfour cu 4 ochi de inger si pretind ca am umblat destul.In orce caz romanul nu se desminte, orce-ar spune neamt,italian sau spaniol.    Bafta si sa mai vedem ce-i mai adaugi.

Offline Danny80

• Moderator
  • Profesionist
  • Bucuresti, Romania
« Răspuns #29 : Iunie 22, 2009, 11:43:16 p.m. »
Mersi Lorin, multumesc de aprecieri :) creste inima in mine cand sunt felicitat...si umpic ficatul...ca m-am apucat de baut...si absoarbe nebunu`...precum un buretzel :)

si ...ca mi-am adus aminte...ne inviti pe la tine prin spania ? vrem si noi sa avem la activ cate un romania - spania - romania ...cu ale noastre smarturi ;)

Social media

Facebook grup Pagina de like