Autor Subiect: 450 vs 451  (Citit de 1059 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

andrei_emil

• Vizitator
450 vs 451
« : Septembrie 21, 2010, 05:08:54 p.m. »
Salutare,

Am urmatoarea curiozitate: ce diferente ar fi intre Smartul vechi si cel nou? Cine a mers cu ambele si si-a format o parere, il invit sa o expuna aici. :D Ce m-ar interesa in mod special este daca a ramas la fel de rigida la denivelari, dar si alte impresii sunt binevenite.

:)

Offline Bo_D

• Moderator
  • Profesionist
  • Gen: Bărbat
  • Vrrrrrr
    • www.mislea-raid.ro
Re: 450 vs 451
« Răspuns #1 : Septembrie 21, 2010, 06:41:52 p.m. »
1) are 15 cm in plus... mie imi placea pragul de 2,50 m ( fix latimea unui loc de parcare in normativ)
Sunt unu din trei..sau trei in unu?  :o
You are not allowed to view links. Register or Login
id: bogdan_bo_d
tel: 0722.52.72.70

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline tataie

• Senior
  • Gen: Bărbat
  • Bucuresti, Romania
« Răspuns #2 : Septembrie 21, 2010, 07:01:27 p.m. »
Eu sunt dispus sa facem un test la intalnirea din octombrie.
Nu de alta , dar ma mananca ( rau ) sa-mi iau unul ( 450 ) din Germania si sa-l aranjez in tihna.
Cand imi cautam masina am mers cu cateva 450 si diesel si benzina si ce pot eu emite ca parere este ca rigiditatea este identica.
You are not allowed to view links. Register or Login / certificate energetice cladiri si apartamente

andrei_emil

• Vizitator
« Răspuns #3 : Septembrie 22, 2010, 09:09:03 a.m. »
@Bo_D: asa este, cu 450 faci parcare perpendiculara pe bordura, insa cu 451...e alta poveste, parca nu-ti vine sa il mai parchezi asa.

@tataie: si mie mi-ar placea sa facem schimb la drive test. Sper sa ajung la intalnire. Si mi-ar mai placea sa ma dau si cu un 4-2 Brabus. :D

M-am suit si eu in 451 intr-un showroom, insa n-am facut drive test si mi s-a parut mai bun calitativ fata de 450. Ce nu prea mi-a placut a fost profilul nou de-a lungul bordului, pe care au pus butonul de avarie si altele. Ma cam incomoda la picioare (am 188 cm), mi se parea prea proeminent.

Social media

Facebook grup Pagina de like