Autor Subiect: Cumpar Smart ForTwo  (Citit de 2344 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Marian66

• Profesionist
  • Gen: Bărbat
  • B955MMM
Re: Cumpar Smart ForTwo
« Răspuns #15 : Ianuarie 21, 2013, 07:05:09 p.m. »
merge foarte bine cdi-ul (le-am condus pe amandoua).
oamenii care spun ca cdi-ul e puturos sunt aceeasi care iti spun sa nu mergi cu smartul la drum lung, ca se suie toti pe tine :))
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Alex Sky

• Regiunea Vest - Timisoara
  • Regional Moderator
  • Profesionist
  • GJ--SKY
« Răspuns #16 : Ianuarie 21, 2013, 07:52:07 p.m. »
Si eu tot pe diesel te indrum,detin unul si pot sa zic ca sunt ff multumit si in oras si la drum lung. Consumul de pana in 5 in oras nu gaseati la orice masina. In plus trebuie sa te decizi ce vrei...o masina mica cu consum bun ,o masina mica iute (benzina)sau foarte iute(brabus). Ori cum a zis midnight ceva de mijloc adica o remapare.
Una neinmatriculata in ro cu 2500 te duce cu tot pe la 2800...in plus in orice masina se mai gaseste cate ceva de bagat banii
Reparatii & Piese Smart Timisoara , Targu-Jiu & Imprejurimi

0763 326 526

Black ForTwo -CDI-41CP-2000~SKY~
Black ForFour-CDI-95CP-2006~SKY~

Offline Marian66

• Profesionist
  • B955MMM
« Răspuns #17 : Ianuarie 21, 2013, 08:10:21 p.m. »
orice masina peste 6-7 ani incepe sa haleasca consumabile, indiferent de pret si indiferent ca e smart sau dacia, ca se pe benzina sau motorina, ca d-aia le spune consumabile :) treaba e ca incep sa se duca din consumabilele mai scumpe (discuri, tampoane motor, amortizoare, etc.), iar la o masina ieftina, simti imediat cand schimbi ceva care costa 200-250 de euro (gen amortizoare spate + tampon motor + saboti + manopera), pt ca vine cam 8-9% din pretul de achizitie. la o masina sh pe care dai 10.000, sunt 2% ...

teoria generala ca motorul pe benzina e mai fiabil decat cel e motorina se aplica la comparatii motor benzina aspirat/motor diesel turbo, pt ca multa vreme turbina a fost vazuta ca un calcai al lui ahile. dar la 450 toate motoarele sunt cu turbina, deci daca e sa fie ala punctul nevralgic, sansele sunt aceleasi

Offline DeReSe

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #18 : Ianuarie 22, 2013, 03:24:24 p.m. »
Cum vi se pare:

Sa ma duc sa o vad?

Alex

• Vizitator
« Răspuns #19 : Ianuarie 22, 2013, 03:27:29 p.m. »
Ne-ai mai aratat-o odata. E aia suspecta ca nu ar avea 700cc. Cea rosie era mai tentanta.

Offline DeReSe

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #20 : Ianuarie 22, 2013, 03:30:29 p.m. »
Scuze, am tot vizualizat in ultimele zile diverse anunturi, nu mai stiam ce am dat si ce nu.

O sa ma duc atunci sa o vad pe cea rosie si va tin la curent, au precizat ca e negociabil pretul.

Merci,

Alex

• Vizitator
« Răspuns #21 : Ianuarie 22, 2013, 03:34:21 p.m. »
Sa verifici ce au zis colegii, referitor la servo, AC, incalzire auxiliara, uzura pe volan etc.

Offline Marian66

• Profesionist
  • B955MMM
« Răspuns #22 : Ianuarie 22, 2013, 04:53:42 p.m. »
Cum vi se pare:

Sa ma duc sa o vad?

nu e 0,7. ce e pe finalul lui 2002 deja e iesit facelift. daca e 0,7 (ca scrie in acte), e posibil sa i se fi schimbat botul

Offline DeReSe

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #23 : Ianuarie 25, 2013, 12:21:54 p.m. »
Pana la urma am decis sa-mi aduc din Germania (pe platforma) printr-o cunostiinta.
Pretul final va fi undeva intre 2.500 - 3.000 EUR, in functie de optiuni si anul de fabricatie (dupa 2002).

Am mai multe variante, cu optionale ca: 4 airbag, proiectoare, full automatic, oglinzi si geamuri electrice, incalzire scaune, jenti originale din aliaj, etc.

Cum ma hotaresc va spun ce am luat.

Offline Alex Sky

• Regional Moderator
  • Profesionist
  • GJ--SKY
« Răspuns #24 : Ianuarie 25, 2013, 02:00:55 p.m. »
Cred ca ai uitat cateva aspecte. La o scurta cautare pe mobile la cele cu scaune incalzite dupa 2002 pretule este de 2500 in DE, drumul pana acolo, mancare, taxe de drum, carburant,identificare RAR, inmatricularea in ro. Sa ne zici cand tragi linie cat a fost in final ;) Spor la cautari !

0763 326 526

Offline DeReSe

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #25 : Ianuarie 25, 2013, 03:37:46 p.m. »
M-am uitat si eu pe mobile.de, iar cine imi aduce este o cunostiinta de familie veche. Final ma va duce pana in 3.000 EUR (cu tot cu drum, rar, etc etc etc).

Asa ceva imi cauta si negociaza: You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Marian66

• Profesionist
  • B955MMM
« Răspuns #26 : Ianuarie 25, 2013, 04:53:26 p.m. »
nu e nimeni rau cu tine, sa nu ne intelegi gresit, dar numai RARul e 100E. cunostiinta cunostiinta, dar macar motorina de la platforma tot trebuie sa o platesti cumva. deci, sa te incadrezi in 3000, e imposibil. si eu am adus-o pe a mea la vremea ei tot din germania, deci stiu ce zic. masina e buna, si eu as cumpara-o, dar bugeteaza mai mult.
plus ca aia de la vanzator privat, care poate oricand sa-ti faca o schema

Offline Alex Sky

• Regional Moderator
  • Profesionist
  • GJ--SKY
« Răspuns #27 : Ianuarie 25, 2013, 04:59:42 p.m. »
Cum zice si marian66, cei de acolo iti pot face oricand o schema, stii cum e, primul venit primul servit. Sfatul meu este sa scoti mai multe variante in care crezi ca te incadrezi alegi pe cea mai favorabila apoi daca s-a dat aceea iei una din celelalte. Sub 300 - 400€ nu scapi cu drumul chiar daca este cunostinta motorina e scumpa peste tot.

0763 326 526

Offline claudiusmart

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #28 : Ianuarie 25, 2013, 05:22:08 p.m. »
Salut , daca esti interesat de un Smart am eu unul de vanzare : Smart fortwo 0.6 benzina 40 kw, din 2000: Cutie automata tiptronic cu 6 trepte , plafon panoramic, aer conditionat , geamuri electrice, subwoofer + magazie de 6 cd din fabrica, proiectoare ceata... masina este albastra ... este foarte frumoasa si curata.
Dar are o mica problema , am lovit-o foarte usor acum 2 saptamani in fata deci ii trebuie bara fata ( mijlocul ) grila pentru proiectoare .. mai multe detalii la telefon : 0728.260.954 , sau o poti vedea pe autovit in Prahova - Ploiesti  la pretul de 1700 euro , este inmatriculata in Romania cu toate actele la zi ! astept un semn , multumesc !

Offline claudiusmart

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #29 : Ianuarie 25, 2013, 05:50:28 p.m. »
am uitat sa specific ceva : pretul nu este batut in cuie ... eu in noaptea asta plec din tara , dar nu este nici o problema daca vrei sa o vezi stabilim si vine fratele meu ;) toate actele le-am mutat pe numele lui ;) fiscalul ma refer . astept un mesaj pe forum !

Social media

Facebook grup Pagina de like