Autor Subiect: Service de Smart in Cluj ?  (Citit de 3065 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline felecanraul

• Incepator
  • **
  • Gen: Bărbat
Service de Smart in Cluj ?
« : Martie 26, 2013, 04:09:12 p.m. »
Salut, cunoasteti un service de Smart in Cluj ? As dori sa ma informati in caz ca stiti pe cineva care se ocupa de dat jos motor, chiuloasa ... azi din pacate am rupt o bujie incandescenta in Smartul meu ( Fortwo 2000 cdi ) si din cate am inteles e nevoie de dat jos chiuloasa de pe masina ca sa pot scoate acea bujie ramasa.

Mersi si imi cer scuze de nou topic !

Offline Mihai Moldovan

• Regional Moderator
  • Senior
    • SmartFan Romania on Facebook
Re: Service de Smart in Cluj ?
« Răspuns #1 : Martie 26, 2013, 04:47:16 p.m. »
Un service recomandat de multi posesori de Smart din Cluj este Top Auto Sys, care e dupa podul din capatul strazii Paris, la dreapta, pe o strada proaspat asfaltata (in curtea Clujana, inainte de fabrica). Numarul de telefon de la service este 0744 210 220. Asta e un alt topic unde sunt 3 persoane care au fost multumite de cum lucreaza mecanicii de acolo: You are not allowed to view links. Register or Login
Sper sa iti rezolvi cat mai repede problema de la Smart! Te asteptam si la intalnirile lunare din Cluj.
O zi buna!
Paginile de Facebook ale SmartFan Romania:
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline felecanraul

• Incepator
  • **
« Răspuns #2 : Martie 26, 2013, 10:28:43 p.m. »
mersi frumos Mihai ! maine am sa-i sun, intre timp o sa postez problema mea si la sectiunea Fortwo , unde o voi detaila pentru mecanicii de pe forum !

Mersi si am sa incerc sa ajung la intalniri ! sunt sportiv de performanta si sunt plecat mult din Cluj, mai ales in week-enduri.

Numai bine !

Offline forfour1.1

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #3 : Aprilie 09, 2013, 04:21:30 p.m. »
alt service ar fi pe str. campina.........nu mai stiu nr (daca esti interesat scrie mi si iti dau detalii). Stiu ca a fost un prieten de al meu la el si e super ok tipul si nici nu lucreaza scump

Offline felecanraul

• Incepator
  • **
« Răspuns #4 : Aprilie 09, 2013, 04:34:28 p.m. »
eu mi-am rezolvat problema pe Calea Turzii la Auto Mert, cred ca e timpul sa-l indrumam pe Sylo, e al 4 lea service la care merge si nu reuseste sa-si rezolve problema cu masina. Eventual lasai lui un numar de telefon pe postul lui : You are not allowed to view links. Register or Login

Mersi oricum

Offline cj86bio

• Nou-venit
  • *
« Răspuns #5 : Iunie 03, 2013, 09:53:17 a.m. »
Salutari tuturor. Am asteptat o vreme pentru a acorda un "review" service'ului ce mi'a fost acum vreo 6 luni recomandat si cu care am inceput de atunci colaborarea pentru ambele masini (din care una e un Smart Fortwo, benzina, an 2000). Ei bine, la Albert & Jagamos Snc, Cluj - Napoca, Str. Iuliu Moldovan Nr. 17 am facut cam tot ce a presupus punerea pe picioare a Smart'ului (inclusiv reparatia capitala la motor - segmentare, inlocuit repere uzate, etc). Ma declar pe deplin multumit de rezultat. Nu sunt specializati pe Smart, service'ul se adreseaza cam oricarui brand auto, nu se ocupa de partea electrica, insa mi'au recomandat un alt service cu care colaboreaza. Atat la Smart cat si la Logan'ul pe care il detin au fost intotdeauna prompti, transparenti 100%. Nu va asteptati sa va primeasca din scurt, insa, si fara programare in prealabil. Si nu sunt nici cei mai ieftini la ora de manopera.

Nu ii promovez, nu sunt atelier service nou infiintat, nu imi sunt rude, nu pot sa pun "pile", etc. Sunt doar un client foarte multumit (si am schimbat cateva service'uri pana acum).
Toate cele bune!

Offline djbad86

• Incepator
  • **
  • just registered
« Răspuns #6 : Septembrie 09, 2013, 01:54:24 p.m. »

Fostul TOP AUTO SYS s-a mutat in incinta la Clujana!!!

Offline abv.alex

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #7 : Ianuarie 14, 2017, 08:25:22 p.m. »
Imi recomanda cineva un service pt. Sistemul de decapotare de la un 450 cabrio?  Mulțumesc mult

Offline shadower

• Nou-venit
  • *
  • Nou venit
« Răspuns #8 : Septembrie 11, 2018, 04:21:31 p.m. »
Salut!

As avea nevoie de o recomandare din partea dvs. Ce service din Cluj, care se ocupa bine de Smart-uri mi-ati recomanda pentru revizia unui 450 cdi 2nd gen?

Va multumesc!

Social media

Facebook grup Pagina de like