Autor Subiect: Ajutor achizitie 42 CDI Cluj  (Citit de 1120 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Simina

• Incepator
  • **
  • just registered
Ajutor achizitie 42 CDI Cluj
« : Septembrie 05, 2013, 10:26:34 a.m. »
Intrucat urmeaza sa-mi cumpar un smart for two si in Cluj nu exista nimeni care sa faca testare pe smarturi as dori sa stiu daca consultarea unui mecanic bun (care are experienta cu mercedes) este suficienta pentru un test (sa vada daca masina are probleme la motor, daca sunt dati kilometrii inapoi, daca are scurgeri de ulei etc.).
Multumesc
« Ultima Modificare: Septembrie 05, 2013, 06:56:56 p.m. de Mihai Moldovan »

Alex

• Vizitator
Re: smart 42
« Răspuns #1 : Septembrie 05, 2013, 11:04:45 a.m. »
Cu asa titluri vagi puse topicelor, cum sa mai gaseasca cineva ceva? Chiar asa lipsit de imaginatie esti? Daca nu ai gasit nimic folosind search-ul, crezi ca altcineva pe viitor va fi in stare sa gaseasca ceva cautand mecanic smart in cluj daca tu pui titlul smart 42?

Smartul e o masina ca oricare alta, nu are nimic deosebit. Un mecanic bun se va descurca cu orice. Dar cred ca e mai greu sa gasesti un mecanic bun care sa se priceapa la detoate, decat sa gasesti un mecanic de smarturi care sa-ti depisteze bubele majore.

Daca observi ca nu sunt optiuni pe langa casa, nu te teme sa calatoresti un pic pt un smart care chiar te atrage. O masina o vei avea pe termen mediu, deci o zi pierduta si cateva sute de km facuti n-ar trebui sa te descurajeze.

Rabdare, va aparea un smart irezistibil care sa te faca sa mergi la el sa-l vezi si sa-l testezi la mercedes sau la vreun mecanic indicat de colegii din respectivul oras.

Offline Simina

• Incepator
  • **
  • just registered
Re: smart 42
« Răspuns #2 : Septembrie 05, 2013, 03:01:03 p.m. »
Alex,
Da ai dreptate in privinta titlului.
Am gasit  smartul dorit chiar in cluj, oricum nu as fi stat pe ganduri in privinta deplasarii daca ar fi fost necesar. La mercedes cluj nu se mai ocupa de smarturi. Dar am gasit un mecanic care se pricepe la firma mercedes. Mersi de raspuns!

Offline Mihai Moldovan

• Regional Moderator
  • Senior
  • Gen: Bărbat
    • SmartFan Romania on Facebook
Re: Ajutor achizitie 42 CDI Cluj
« Răspuns #3 : Septembrie 05, 2013, 07:04:14 p.m. »
Am mutat topicul aici, la sectiunea Cluj, si am modificat si titlul, sa nu mai fie vag.
Asa cum a spus si Laurentiu, Cosmin va veni iarasi in Cluj de maine, iar sambata te va putea ajuta daca ai nevoie. Nu va avea aparatul de diagnoza la el, dar oricum acel aparat nu iti poate spune km reali ai masinii. De fapt doar aparatul care iti da km inapoi iti poate spune cati are in realitate.
Te-as ajuta si eu cu mare drag cand iti iei masina, dar nu sunt foarte priceput pe partea de mecanica. Trimite-i un mesaj privat lui Cosmin Nedelcu, sa te intelegi cu el, nu va ezita sa te ajute daca are cum.

Paginile de Facebook ale SmartFan Romania:
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Simina

• Incepator
  • **
  • just registered
Re: Ajutor achizitie 42 CDI Cluj
« Răspuns #4 : Septembrie 06, 2013, 07:35:04 a.m. »
Multumesc, Mihai!

Social media

Facebook grup Pagina de like