Autor Subiect: reparatii motor  (Citit de 2960 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline B500KOX

• Nou-venit
  • *
  • Gen: Bărbat
  • just registered
reparatii motor
« : Decembrie 27, 2013, 08:26:08 p.m. »
Reparatii motor  599cm smart in 2 modalitati 
1950 ron  cu motor la schimb si implica urmatoarele ;inlocuit motor cu unul din stocul nostru cu subansamblele dupa motorul clientului atentie ulei  filtru  filtru ulei filtru aer bujii antigel+montat/demontat totul intra in pretul afisat si este la cheie in maxin 2 zile

1900 ron reparatie motorul masini +ulei  filtru, filtru ulei filtru aer bujii antigel+montat/demontat totul intra in pretul afisat si este cheie in maxin 7zile

Reparatii motor  699cm smart in 2 modalitati
2400 ron  cu motor la schimb si implica urmatoarele ;inlocuit motor cu unul din stocul nostru cu subansamblele dupa motorul clientului atentie ulei  filtru  filtru ulei filtru aer bujii antigel+montat/demontat totul intra in pretul afisat si este la cheie in maxin 2 zile

2300 ron reparatie motorul masini +ulei  filtru, filtru ulei filtru aer bujii antigel+montat/demontat totul intra in pretul afisat si este cheie in maxin 7zile

Reparatii motor  800 cdi smart in 2 modalitati
2450 ron  cu motor la schimb si implica urmatoarele ;inlocuit motor cu unul din stocul nostru cu subansamblele dupa motorul clientului atentie ulei  filtru  filtru ulei filtru aer bujii antigel+montat/demontat totul intra in pretul afisat si este la cheie in maxin 2 zile

2300 ron reparatie motorul masini +ulei  filtru, filtru ulei filtru aer bujii antigel+montat/demontat totul intra in pretul afisat si este cheie in maxin 7zile

pentru mai multe informatii  Emilian 0760898333 sau E-mail emilianstaicu@gmail.com
Oriunde oricind dar nu oricum 0760898333

Offline B500KOX

• Nou-venit
  • *
  • just registered
Re: reparatii motor
« Răspuns #1 : Decembrie 28, 2013, 09:38:44 a.m. »
Ma folosesc de tine si raspunsul tau ca sa exemplific in ce consta reperatia unui motor
-Demontat spalat sablat vopsit bloc
-Rectificat arbore
-Rectificat scaune supape ,planat chiuloasa,chidaje supape daca este nevoie
-Schimbat cuzineti biela,cuzineti palier,cuzineti axiali,segmentii,set ganituri(nu silicon)distributia completa culbutori,si obligatoriu pompa ulei +filtru aer,filtru ulei,filtru benzina ulei 5w30

Offline Midnight Caller

• Profesionist
  • Mai bine ajungi mai tarziu decat niciodata...
    • ForSmart - Piese pentru Smartul tau !
« Răspuns #2 : Decembrie 28, 2013, 09:52:10 a.m. »
@laurentiu: ultima data cand mi-am permis ca vanzator de piese sa intreb de un cod pe topicul altui vanzator de piese, s-a iscat un mare scandal. De unde trag concluzia ca nu e conform regulamentului post-ul tau de mai sus, tu fiind tot reparator de smart-uri, ca si Koxx.
Minusurile nu stiu cine i le-a dat, dar pot spune ca cel putin cei care au fost la el si au luat piese de la mine au fost foarte multumiti.
Eu propun sa ramana fiecare pe topicul lui, ca asa e frumos si normal.
Remapare (Chip Tuning) ForTwo CDI ZEE/SAM de la 100Eur
Service Smart, Diagnoza
Black ForTwo CDI, around 60HP/130Nm
Black ForTwo CDI, stock (for now)

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Midnight Caller

• Profesionist
  • Mai bine ajungi mai tarziu decat niciodata...
    • ForSmart - Piese pentru Smartul tau !
« Răspuns #3 : Decembrie 28, 2013, 06:19:23 p.m. »
Laurentiu, problemele private intre voi doi rezolvati-le pe privat, pentru ca nu au legatura cu forumul.
Cand va fi cineva nemultumit de tine sau de KOXX sau de WBX, e liber sa posteze pe forum. Pana atunci, cred ca e loc pentru toti in lumea asta. Ma vezi pe mine ca cer socoteala celorlalti vanzatori de piese de pe-aici ?

« Ultima Modificare: Octombrie 07, 2014, 12:18:41 p.m. de Danny80 »
Remapare (Chip Tuning) ForTwo CDI ZEE/SAM de la 100Eur
Service Smart, Diagnoza
Black ForTwo CDI, around 60HP/130Nm
Black ForTwo CDI, stock (for now)

Offline Mihai Moldovan

• Regional Moderator
  • Senior
    • SmartFan Romania on Facebook
« Răspuns #4 : Decembrie 28, 2013, 06:29:57 p.m. »
Discutia in contradictoriu se incheie aici! E pacat sa fie certuri pe forum, mai ales in aceasta perioada a anului. Sa incercam cu totii sa ne comportam ca niste oameni maturi. Masuri impotriva unui utilizator care presteaza servicii se vor lua doar in momentul in care sunt persoane nemultumite de serviciile respective. Nu putem impune unei persoane sa vanda un produs/serviciu la un pret/tarif agreat de noi. Toate persoanele au afisate aceste tarife la vedere, noi decidem la cine sa apelam.
Acum astept de la useri precum Laurentiu (concurenta) sa nu polueze topicurile acestea.
De la useri precum Midnight (terte persoane) astept ca in astfel de situatii sa dea fie Report to moderator, fie sa trimita un mesaj privat unui moderator.
Astfel vom evita certurile de pe forum, si pastram topicurile mai curate.

Va multumesc pentru intelegere, si va doresc un sfarsit de saptamana/luna/an cat mai frumos! :)
Paginile de Facebook ale SmartFan Romania:

Offline B500KOX

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #5 : Decembrie 28, 2013, 09:58:00 p.m. »
O noua viata

Offline Dragos Cristian

• Junior
« Răspuns #6 : Decembrie 29, 2013, 10:42:08 a.m. »
salut,

cat este manopera rk motor pentru un 600cmc, daca vin eu cu piesele?!

Ms

Offline B500KOX

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #7 : Decembrie 29, 2013, 10:31:19 p.m. »
800 ron

Offline ontherun

• Black & White - Smart Roadster - 82CP
  • Nou-venit
  • *
« Răspuns #8 : Mai 23, 2014, 12:51:43 p.m. »
Iata ca  in sfarsit am si eu timp sa scriu cateva cuvinte despre reconditionarea motorului la Roadsterul din dotare, executata cu mare precizie la Emilian &co. aka KOX  ;D
So..let’s begin:

Smart Roadster, achizitionat acum 1 an, prezentat la rubrica masina mea, impecabil..dar care ii placea ff mult sa o ia pe ulei  :-X, ca toate de altfel la un moment dat.
Prezentat la Emilian pe Calea Plevnei, dupa indelungi discutii in prealabil prin care tot amanam operatiunea, sa ne apucam de treaba. Precizez ca, cu o seara inainte masina incepuse sa mearga fff prost…in 2 pistoane, de abia m-am tarait cu ea pana in service.
Trecem peste, desfacem motorul … supriza..o supapa de admisie era sparta (lipsea o bucata din ea). Buun...lucrurile par sa fie destul de ok in motor, fara urme relevante de uzura, asa ca baietii s-au apucat sa-l curate piesa cu piesa.

S-au efectuat urmatoarele operatii:
Demontare motor/Curatare subansamble/Schimbat cuzineti biela, Cuzineti palier, Cuzineti axiali, Segmenti cota 0, schimbat bucsi electromotor, curatat turbina, schimbat distributie, planare chiuloasa, schimbat ambreiaj & volanta, schimbat 2 supape, ulei, filtru ulei, etc. Sper ca n-am uitat nimic…
Operatiunea a durat aproximativ 3 zile, timp in care din curiozitate am stat si eu cu baietii sa le “fur” meseria  8). Evident ca am facut si poze pe care o sa le pun in scurt timp pe site.

Masina avea 116k cand am refacut motorul, iar acum are 120k si merge excelent fara niciun consum de ulei. Asadar, ma declar total satisfacut si multumit.

Per total, dupa calculele mele, m-a costat aproximativ 3,500 RON totul.

Multumesc Emilian, multumesc Adi!

Daca aveti intrebari, va stau la dispozitie.
Cheers, Marian P.

Offline B500KOX

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #9 : Octombrie 06, 2014, 10:26:46 p.m. »
Reparatii motor  599cm smart in 2 modalitati 
2000 ron  cu motor la schimb si implica urmatoarele ;inlocuit motor cu unul din stocul nostru cu subansamblele dupa motorul clientului atentie ulei  filtru  filtru ulei filtru aer bujii antigel+montat/demontat totul intra in pretul afisat si este la cheie in maxin 2 zile

2000 ron reparatie motorul masini +ulei  filtru, filtru ulei filtru aer bujii antigel+montat/demontat totul intra in pretul afisat si este cheie in maxin 7zile

Reparatii motor  699cm smart in 2 modalitati
2400 ron  cu motor la schimb si implica urmatoarele ;inlocuit motor cu unul din stocul nostru cu subansamblele dupa motorul clientului atentie ulei  filtru  filtru ulei filtru aer bujii antigel+montat/demontat totul intra in pretul afisat si este la cheie in maxin 2 zile

2400 ron reparatie motorul masini +ulei  filtru, filtru ulei filtru aer bujii antigel+montat/demontat totul intra in pretul afisat si este cheie in maxin 7zile

Reparatii motor  800 cdi smart in 2 modalitati
2700 ron  cu motor la schimb si implica urmatoarele ;inlocuit motor cu unul din stocul nostru cu subansamblele dupa motorul clientului atentie ulei  filtru  filtru ulei filtru aer bujii antigel+montat/demontat totul intra in pretul afisat si este la cheie in maxin 2 zile

pentru mai multe informatii  Emilian 0760898333 sau E-mail emilianstaicu@gmail.com

Offline Mae45

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #10 : Noiembrie 03, 2014, 09:07:06 p.m. »
Astazi l-am contactat pe emilian  cu o problema la airbag , a raspuns si a efectuat reparatia  foarte promt (nu ca altii care ori nu raspund ori sunt prea ocupati!) .Dupa mine ,este un tip de 10 cu care iti este mai mare dragul sa colaborezi,

Offline nero

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #11 : Aprilie 06, 2017, 04:58:23 a.m. »
Suntem in 2017, ce preturi mai sunt pt reparatii motor?

Social media

Facebook grup Pagina de like