Autor Subiect: necaz mare...  (Citit de 649 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline warzanelu

• Junior
  • Gen: Bărbat
necaz mare...
« : Martie 05, 2014, 11:20:04 a.m. »
Sa va spun ce am patit...pe partea soferului in dreptul flansei de la amortizor este un cablu,care trece dinspre motor catre stergatoare...nu stiu cum si prin ce urmare acest cablu s frecat de parghiile stergatoarelor si a facut un mare scurt circuit de mi-a topit toata instalatia de la stergatoare...bine ca nu am luat foc...culmea am gasit banda izoatoare,semn ca nu ar fi fost prima dara cand se frecau de parghia stergatoarelor...va recomand sa bagati un ochi prin gaurelele plasticului din dreptul motorasului de la stergator si sa vedeti daca acel cablu este unde trebuie... :-X

Alex

• Vizitator
Re: necaz mare...
« Răspuns #1 : Martie 05, 2014, 12:54:49 p.m. »
Eu as fi crezut mai degraba ca ai sobolani/soareci acolo, care ti-au ros firul, decat ca e un fir ce se plimba pe acolo de nebun. Poate daca vreun babuin i-a schimbat parbrizul in trecut doar...altfel nu vad cum.

Offline warzanelu

• Junior
« Răspuns #2 : Martie 05, 2014, 01:16:28 p.m. »
 imi lasa multe semne de intrebare...treb sa vad care este de fapt pozitia normala a acelui cablu de alimentare

Offline warzanelu

• Junior
« Răspuns #3 : Martie 07, 2014, 09:16:02 a.m. »
Problema rezolvata! ;D dupa ce am schimbat cam 50cm de cablu,cel catre motorasul de la stergator...i-am dat tarcoale ceva vreme pana mi-am dat seama unde este releul de la stergatoare...este in spatele panoului de sigurante intr-o cutiuta neagra...alaturi si prietenul meu BUZZERUL...urmeaza sa i fac felul

Social media

Facebook grup Pagina de like