Autor Subiect: toba sport smart fortwo  (Citit de 2066 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Costin600

• Incepator
  • **
toba sport smart fortwo
« : Martie 31, 2014, 06:47:24 p.m. »
Va salut!vreau sa pun pe fortwo toba sport...as putea sa adaptez o toba sport cumparata ? (reductie , sonda lambda).. astept pareri..multumesc anticipat!

Alex

• Vizitator
Re: toba sport smart fortwo
« Răspuns #1 : Aprilie 01, 2014, 08:50:13 a.m. »
"Toba" de fortwo tine locul intregului esapament, deci daca pui o toba sport nu poti sa pui doar o finala cu 2 gauri pt sondele lambda, iti trebuie catalizator, rezonator, finala, asta daca vrei sa iti pastrezi simtul auzului.

Daca vrei sa fii caraghios si enervant, poti pune orice partzaitoare pe ea.

La ce "putere" dezvolta smarturile, nu stiu de ce ai vrea o toba "sport", e ca si cum ti-ai picta magarul alb cu dungi negre ca sa para mai exotic.

Tot ce face o toba sport pe o masina ce nu are nevoie de asa ceva, e sa transforme leii in decibeli.

Toba sport pe masina sport, ce ai zice de o antifonare, sau abonament la o spalatorie smechera care sa ti-o tina boboc, sau orice alt lucru care ar face o masina de oras mai placut de trait in ea, decat bani aruncati pe fereastra.

Offline Alex Sky

• Regiunea Vest - Timisoara
  • Regional Moderator
  • Profesionist
  • Gen: Bărbat
  • GJ--SKY
« Răspuns #2 : Aprilie 01, 2014, 11:16:33 a.m. »
You are not allowed to view links. Register or Login
"

La ce "putere" dezvolta smarturile, nu stiu de ce ai vrea o toba "sport", e ca si cum ti-ai picta magarul alb cu dungi negre ca sa para mai exotic.

Magari exotici =))

Pacat ca nu e si buton de aplaud cu +100 :)) ai simtul umorului tare dezvoltat la inceput de luna !!!
Reparatii & Piese Smart Timisoara , Targu-Jiu & Imprejurimi

0763 326 526

Black ForTwo -CDI-41CP-2000~SKY~
Black ForFour-CDI-95CP-2006~SKY~

Alex

• Vizitator
« Răspuns #3 : Aprilie 01, 2014, 01:24:20 p.m. »
Sper sa nu se supere Costin, nu vorbeam despre el si masina lui, ci la modul general. Eu am urcat intr-un forfour 1.3 ca al meu cu toba brabus OEM si nu mi-a placut. Se auzea mai tare esapamentul decat motorul, si asta cu o toba OEM si restul traseului intact.

Poate 42 avand si motorul in spate, se combina mai placut zgomotul, dar tare ma tem ca daca nu esti tare de urechi nu o sa mai mergi cu masina decat ocazional.

E greu sa gasesti un mix bun, sa fie si silentioasa cand mergi incet, sa sune agresiv cand te dai la ea, si sa nu aibe nici rezonante suparatoare la mers constant.

Iar la cat costa o evacuare sport pt smart, chiar nu merita.

Offline gabysmart

• Profesionist
  • just registered
« Răspuns #4 : Aprilie 01, 2014, 04:00:28 p.m. »
Asa zice si tata , acum depinde si de sofer, de exemplu mie imi place sa se auda tare !
"Sa nu conduci niciodata mai repede decat viteza maxima a ingerului tau pazitor."

Offline Costin600

• Incepator
  • **
« Răspuns #5 : Aprilie 03, 2014, 06:25:18 p.m. »
Nu am de ce sa ma supar Alex, ai dreptate cu toba pt fortwo costa mult si nu se merita..

Offline silviu25

• Nou-venit
  • *
  • just registered
« Răspuns #6 : Martie 22, 2016, 10:59:59 p.m. »
Salut. Cat despre toba sport pe Fortwo, eu mi-am confectionat una singur deoarece detin un atelier de confectii metalice si nu m-a costat mai nimic sa o fac decat cateva ore bune de munca si ceva rabdare. Intradevar iti cam sparge creierii la turatii mari dar uneori e suportabil. Momentan o sa o mai tin iar cand o sa vreau liniste o sa o donez aici pe forum. Atasez link video   You are not allowed to view links. Register or Login

Offline dssdexter

• Junior
  • Smartist
« Răspuns #7 : Septembrie 30, 2018, 02:11:45 a.m. »
Am incercat eu, toba custom - catalizator Magnaflow, tips UlterSport...

Cam zgomotoasa, pare ca intra in rezonanta la turatii joase...

Idei, pareri, sfaturi, o mana de ajutor pt ca mwcanicul se pare ca e depasit de situatie...
ForTwo 451 Mhd Coupe 71CP

Social media

Facebook grup Pagina de like