Autor Subiect: Sfat diagnoza bucuresti  (Citit de 296 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline zer0tr3i

• Smart fortwo 2002, 800cdi Cabrio 😉
  • Nou-venit
  • *
  • Gen: Bărbat
  • Nou venit
Sfat diagnoza bucuresti
« : Aprilie 23, 2018, 03:43:07 a.m. »
Salutare tuturor. De aproape 3saptamani sunt posesorul unui Smart fortwo 800cdi Cabrio, decembrie 2002. Masina am cumpărat-o din Germania și m a costat mai mult sa o aduc decât mașină propriu-zis. Dar cu toate astea sunt extrem de mulțumit și bucuros de alegerea făcută. La puțin timp după ce a ajuns am fost cu ea la un service pt schimbul de ulei și filtre și pt o inspecție generala. Din fericire am primit numai vesti bune. Mecanicul mi a spus ca în afara de filtre și de ulei nu ar mai trebuii nimic schimbat și ca el nu a mai văzut o mașină diesel mai "curata" și mai bine întreținută (menționez ca mecanicul este un prieten si ca el personal a avut pana acum 4 Smart-uri). Cu toate astea mi a recomandat sa merg sa fac o diagnoza care ar putea descoperii eventualele probleme "ascunse". Eu, asa cum am mai spus, sunt foarte mulțumit și mașinuța merge foarte bine, dar as vrea sa fac aceasta diagnoza. Asa ca vor pe voi sa mi dați un sfat și sa mi spuneți unde as putea sa merg pt o diagnoza amănunțită la un preț rezonabil. Va mulțumesc.
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline costind2004

• Junior
  • Gen: Bărbat
  • colectionar de smart-uri... 42 451 44 cabrio
Re: Sfat diagnoza bucuresti
« Răspuns #1 : Aprilie 28, 2018, 09:27:01 p.m. »
daca masina functioneaza fara probleme, de ce-i trebuie diagnoza? doar cind se aprinde vre-un martorla bord sau intrerupe... zic si eu... da-i talpa si vezi ce poate...

Social media

Facebook grup Pagina de like