Mesaje Recente

Pagini: [1] 2 3 ... 10
1
Fortwo / Re: Posibila inselatorie... help!
« Ultimul mesaj de mottofreee Aprilie 26, 2018, 11:22:01 p.m. »
Lasa talonul .
RAR-ul e de stat si e o vorba :din gresala in gresala spre victoria finala .
Apropo ,senzorul de impulsuri arbore cotit e acelasi la toate 450 cu motor M160 920 .
2
« Ultimul mesaj de Dax Aprilie 26, 2018, 02:58:33 p.m. »
Datele trecute sunt din talon.
Dar ok nu e ... hartiile ma zapacesc.
Nu gasesc corelatii intre kw, 2004, 450330... si piesele din comert... unde apar alte variante
De ex.. la 450330 nu ii corespunde 45kw... dar nici 2004
Noapte...
3
« Ultimul mesaj de mottofreee Aprilie 26, 2018, 02:49:55 p.m. »
Ce documente ai?
De la RAR? Ca am avut o masina pe benzina si in cartea eliberata de RAR figura ca fiind diesel (cu toate caracteristicile de diesel) .
4
Fortwo / Re: Moare motorul in mers
« Ultimul mesaj de mottofreee Aprilie 26, 2018, 02:45:35 p.m. »
Poti cauta cu MB Star senzorul potrivit .
De unde ai datele despre masina?

Sunt mai multe metode de identificare:
-cu MB Star
-direct de pe senzor (are inscrisa o serie pe el)

Astea-s povesti ,sa trecem la treaba .
Cumperi senzor impusuri arbore cotit de exemplu de aici You are not allowed to view links. Register or Login .
Il schimbi (30 min) ,te speli pe maini si drum bun!
5
Intalniri / 5 mai 2018-Bucuresti-Universitatea Nationala de Aparare Carol | ora 13
« Ultimul mesaj de oacky Aprilie 26, 2018, 11:16:40 a.m. »
A cincea intalnire PE 2018!!!

Ne vedem de la ora 13 pentru stickere,  baterii(telecomanda) si diagnoza gratuita STAR (cine are nevoie), iar apoi plecăm spre  restaurant pentru povești și poze.

Exista si  brelocurile, stickere si multe alte surprize!

Locatia exacta este : Universitatea Nationala de Aparare Carol | -  You are not allowed to view links. Register or Login

6
Fortwo / Re: Moare motorul in mers
« Ultimul mesaj de Dax Aprilie 25, 2018, 11:48:02 p.m. »
Buna,
Incerc sa cumpar de pe net un senzor de turatie.. mi se cer datele masinii.. Pana aici totul e ok.
Dar ceva nu pusca in documentele mele.
Deci...
1. Smart for two
2. 2004
3. 45 kw
4. 450330
Ce nu e bine???
...45 kw... sau 2004??
Unde as putea verifica.. pe net, toate tipurile de smart un functie de an , kw etc.
Pe documentul german EG-Uberei.......gung, zice 37 kw.. si mit Datum vom 20.10.2003..
Mno.... ce senzor iau?
7
Fortwo / Posibila inselatorie... help!
« Ultimul mesaj de Dax Aprilie 25, 2018, 11:45:22 p.m. »
Buna,
Incerc sa cumpar de pe net un senzor de turatie.. mi se cer datele masinii.. Pana aici totul e ok.
Dar ceva nu pusca in documentele mele.
Deci...
1. Smart for two
2. 2004
3. 45 kw
4. 450330
Ce nu e bine???
...45 kw... sau 2004??
Unde as putea verifica.. pe net, toate tipurile de smart un functie de an , kw etc.
Pe documentul german EG-Uberei.......gung, zice 37 kw.. si mit Datum vom 20.10.2003..
Mno.... ce senzor iau?
8
Fortwo / Re: Probleme Smart 0.6 1999
« Ultimul mesaj de mottofreee Aprilie 24, 2018, 07:08:58 p.m. »
In mers conteaza.
Pe loc ,presiunea turbo din galerie e nesemnificativa .
9
Fortwo / Re: Consumator baterie nedepistat.
« Ultimul mesaj de mottofreee Aprilie 24, 2018, 07:04:44 p.m. »
Pt depistarea consumatorului nedorit se procedeaza la deconectarea pe rand a circuitelor si masurarea curentului de repaos . Scoaterea sigurantelor pe rand e o metoda buna .
De inceput e bine de inceput cu radioul  iar dupa deconectarea releului bujiilor .
10
Fortwo / Sfat diagnoza bucuresti
« Ultimul mesaj de zer0tr3i Aprilie 23, 2018, 03:43:07 a.m. »
Salutare tuturor. De aproape 3saptamani sunt posesorul unui Smart fortwo 800cdi Cabrio, decembrie 2002. Masina am cumpărat-o din Germania și m a costat mai mult sa o aduc decât mașină propriu-zis. Dar cu toate astea sunt extrem de mulțumit și bucuros de alegerea făcută. La puțin timp după ce a ajuns am fost cu ea la un service pt schimbul de ulei și filtre și pt o inspecție generala. Din fericire am primit numai vesti bune. Mecanicul mi a spus ca în afara de filtre și de ulei nu ar mai trebuii nimic schimbat și ca el nu a mai văzut o mașină diesel mai "curata" și mai bine întreținută (menționez ca mecanicul este un prieten si ca el personal a avut pana acum 4 Smart-uri). Cu toate astea mi a recomandat sa merg sa fac o diagnoza care ar putea descoperii eventualele probleme "ascunse". Eu, asa cum am mai spus, sunt foarte mulțumit și mașinuța merge foarte bine, dar as vrea sa fac aceasta diagnoza. Asa ca vor pe voi sa mi dați un sfat și sa mi spuneți unde as putea sa merg pt o diagnoza amănunțită la un preț rezonabil. Va mulțumesc.
You are not allowed to view links. Register or Login

Pagini: [1] 2 3 ... 10

Social media

Facebook grup Pagina de like